Zamknij
 

Енергетичні класи під збільшувальним склом

Клас енергоспоживання - один з найважливіших параметрів, на які слід звертати увагу при купівлі побутової техніки та телевізорів.


Позначення, в формі літери алфавіту на етикетці, говорить нам, чи є обладнання економічним, а, отже, корисним для нашого гаманця і навколишнього середовища.Від А до G 


Енергетичний клас є знаком, який інформує про масштаби річного споживання пристроєм електроенергії відносно певних стандартів використання енергії. На його основі можна визначити, наскільки дана пральна машина або телевізор ефективні та енергоощадні. Енергетичні класи, які можна знайти в специфікації пристроїв побутової техніки та електроніки, позначаються літерами від A до G, причому, що ближче до початку алфавіту, то більш економічним є обладнання. Простіше кажучи, обладнання в класі А споживає мінімум струму, а G - максимум. Клас А, що знаходиться на вершині шкали, починаючи з 2010 року має 3 додаткові варіанти для холодильників, пральних машин, посудомийних машин і телевізорів. Вони відзначені одним, двома або трьома плюсами (А +, А ++ і А +++). Обладнання класу А + (наприклад, пральна машина Hansa WHE840) економічніше на 25%, тоді як A ++ (наприклад, пральна машина WHE1041) навіть на 45% відносно такого ж пристрою в класі А. Моделі класу А +++ (модель WHC1453) відрізняються найбільш ефективним енергетичним балансом.
Етикетка енергоефективності


Інформація про споживання струму знаходиться на етикетці енергоефективності разом з іншими даними про обладнання, такими як марка і модель, споживання інших природних ресурсів (наприклад, води), гучність роботи в децибелах і продуктивність деяких функцій (наприклад, віджимання або сушка). Відповідно до законів України і Європейського Союзу така етикетка повинна розміщуватися на таких пристроях побутової техніки та електроніки: холодильниках і морозильниках, духових шафах, електропечах, посудомийних машинах, кондиціонерах, сушарках для одягу, витяжках, пилососах і телевізорах.


Шкала класів відображається у вигляді піраміди, на вершині якої знаходяться варіації класу А, відмічені зеленим кольором. У основі найчастіше з’являється клас G на червоній смузі, однак у випадку пральних машин та посудомийних машин діапазон закінчується літерою D. Чорна стрілка, розташована праворуч від мітки, вказує, який клас енергоефективності у даного пристрою. У випадку пральних машин та посудомийних машин на етикетці енергоефективності міститься додаткова інформація, яка вказує на ефективність віджимання або сушіння (в обох випадках за шкалою від A до G).


Високий клас енергоспоживання помітно піднімає ціну, але також якість пристрою, тому варто обирати обладнання максимально високого класу. Велика одноразова витрата в довгостроковій перспективі призводить до зниження споживання енергії та економії на рахунках за електрику.